PcPharma ++
PcPharma'da Satış
PcPharma'da bütün satış işlemleri tek pencereden başka bir pencereye ihtiyaç duyulmadan bir arada yapılabilmektedir.Bu sayede farklı satış şekilleri için farklı formlar açmaktan kaynaklanan karmaşa ortadan kaldırılmıştır.
PcPharma Satış ekranında;
      
 1. Reçeteli satış, majistral reçete, reçetesiz satış, peşin satış, veresiye satış (kredi kartlı satış, çekli satış, senetli satış, evraksız veresiye satış) işlemleri tek formda yapabilir ve veresiye satışlarınıza vade girebilirsiniz.


 2. Tek ekranda aynı hastaya ait birden fazla reçeteyi aynı anda yapabilirsiniz.


 3. Satışlarınızda dövizli tahsilat şeklinde müşteriden gelen dövizleri ilgili satışlara girebilirsiniz.

 4. Satışa özel kur girebilirsiniz, bu sayede programda kullanılan genel kuru değiştirmeden sadece o satışta kullanılacak bir kur girebilirsiniz.

 5. Bir satışta aynı anda nakit tahsilat, dövizli tahsilat ve veresiye tahsilat işlemlerinin hepsini kullanabilirisiniz.PcPharma bütün bu işlemlerin hepsini aynı anda yapabilecek şekilde geliştirilmiştir.

 6. Geriye dönük satışlarınızı satış ekranında "Önceki Satış" "Sonraki Satış" oklarını veya klavyeden "Page Up" "Page Down" tuşlarını kullanarak, satışın yapıldığı tarih ve saat bilgilerine bakarak görebilirsiniz.
 7. Her türlü satışınıza yazıcıdan fatura çıktısı alabilirsiniz.
 8. Satılan ürünün stok mevcudunu satış ekranında görebilirsiniz.
 9. Satışı yapılan ürünün fiyat bilgilerini kalıcı veya geçici olarak satış formundan değiştirebilirsiniz.

 10. Reçeteli satışlarda reçete sahibinin bilgilerini formun altında bulunan "Reçete Bilgileri" alanından görebilirsiniz.Reçete düzelt tuşu ile reçete bilgilerini değiştirebilirsiniz.
 11. Satış formunun alt tarafında bulunan "Genel Bilgiler" alanından satışın mali verilerini ve seçili olan ürünün bütçe uygulama talimatı bilgilerini görebilirsiniz.
 12. PcPharma satış işlemi sırasında otomatik olarak miadı en yakın ürünü satıldı şeklinde işler.Şayet kullanıcı bu miadın dışındaki bir miadlı ürünü satış kaydetmek istiyorsa formun üzerinde bulunan miad butonunu kullanabilir.
 13. Satışta ürüne özel ıskonto girilebilir.Bu sayede genel ıskontonun haricinde ek ıskonto alanını kullanarak sadece bir ürüne özel ıskonto tanımlanabilir.
 14. Satışın döviz cinsinden tutarı, ilgili tarihe girilmiş kur üzerinden anında satış ekranı üzerindeki "Döviz Net Tutarı"alanından görülebilir.
 15. Satış formunun üzerindeki muadil tuşunu kullanarak seçtiğiniz ürünlerin muadillerini görebilirisiniz.
 16. Satış formunun üzerindeki hareketler tuşuna basarak seçtiğiniz ürünün geriye yönelik alış satış adetlerini ay ay görebilirsiniz.
 17. Satış formunun üzerindeki sipariş tuşunu kullanarak seçtiğiniz ürüne sipariş adeti girebilir ve sipariş listesine kaydedebilirsiniz.
PcPharma'da Alış
PcPharma içinde kullanılan bütün ürünlerin girdi işlemleri ve buna bağlı olarak da stok kayıtları Alış Formu üzerinden fatura şeklinde düzenlenir. PcPharma alış formunda girdisi yapılan üründen ne kadar kar edildiği ve alış işlemine ait mali verilerin tamamı(mal fazlalarından kaynaklanan kar, eski fiyat farkından kaynaklanan kar gb.) alış işlemi sırasında ürün ürün gösterilir.


 1. Alış formunda ürün girişlerinin daha hızlı yapılabilmesi için ödeme grupları oluşturulmaktadır. Bu sayede aynı vadeye sahip ürünler için bir kez vade girilir ve bu vadeye ait ürünler ilgili ödeme grubu altına girilir.Böylece tek tek vade tanımlamaktan kaynaklanan zaman kaybı ortadan kaldırılmış olur.
 2. Faturaya özel kur girilebilir.Bu sayede sadece o faturada kullanılacak kur tanımlanmış olur.
 3. Alış sırasında bir ürüne farklı üç farklı miad girilebilir.
 4. Alış formunun liste alanında ve toplamlar alanında gösterilen bilgileri özelleştirebilirsiniz.Bu sayede istediğiniz bilgiyi görebilirsiniz veya istediğiniz bilgiyi de gözükmez yapabilirsiniz.
 5. Alış işlemi sırasında ürünün fiyatını ve ürüne ait mali verileri kalıcı veya geçici olarak değiştirebilirisiniz.
 6. Alış işlemlerinize ödeme planı tanımlayabilirsiniz.Alış formunun üzerinde bulunan "Ödeme Planı" tuşu kullanarak faturanın vadesine göre ödeme planı hazırlanır.Vade tarihleri ödeme gruplarına tek tek tanımlanır.Buradan belirlenen taksit sayısını seçime göre PcPharma aylık vadeler veya günlük vadeler olarak hesaplayabilir.Bununla beraber iki vade arasında ne kadar zaman farkı bırakılacağı da yine gün veya ay bazında tarih aralığı alanından ayarlanabilir. Örneğin taksit sayısına 5 yazarsak taksit aralığına 1 yazarsak ve aralık tipini ay seçersek PcPharma birer aylık vadelerle beş taksit şeklinde ödeme planını hazırlayacaktır.Şayet aralık tipini gün seçersek ve takist sayısına 5 yazarsak taksit aralığına 1 yazarsak PcPhrama birer günlük aralarla 5 taksit şeklinde ödeme planını hazırlar.Ödemelerin yapılacağı ilk tarih "İlk Ödeme Tarihi Alanından" seçilir.
Geri Dön

Ana Sayfa | İletişim & Ulaşım | Online Sipariş
Download | İnsan Kaynakları | Site Haritası


Her Hakkı saklıdır.
Site için tavsiye edilen çözünürlük 800x600.