PcPharma ++
PcPharma 5.0
PcPharma eczanelerin, sağlık kuruluşları olmalarının yanında ticari birer müessese oldukları gerçeğini de benimsemiş bir anlayışla hazırlanmıştır.Bunun neticesinde de mali yönü güçlendirilmiş, cari hesapları takip açısından çok güçlü, kar zarar analizleri ön plana çıkartılmış bir program meydana gelmiştir.
PcPharma bu yenilenme sırasında öyle büyük bir değişim geçirdi ki versiyonu 2.5 dan 5.0 çıktı.Yani PcPharma yüzde yüz değişime uğradı.Bu değişim sırasında 2.5 versiyonunun kullanım kolaylığı ve fonksiyonları birebir korundu ve daha da geliştirildi.Bununla birlikte beklentilerin çok ötesinde özelliklerde bu versiyona ilave edildi.
PcPharma'da Gördükleriniz , Görmedikleriniz;
Görmedikleriniz
Yazılım dili C++ çevrildi.Böylece yapılmak istenen her şey sınır tanınmadan yapıldı.Program daha kararlı ve hızlı çalışır hale getirildi.
Database server kullanıldı.Böylece PcPharma'da milyonları aşan kayıtları hızlı ve sorunsuzca yapabilmeniz sağlandı.
Programda uzun süren işlemler sırasında işlem devam ederken başka pencerelerde başka işleri yapabilmenizi sağlayan APM prosedürü eklendi.
Formların ekran çözünürlüğünüze göre açılması sağlandı.Böylece olabilecek maksimum düzeyde görsellik sağlanmaya çalışıldı.
Birbirinden tamamen bağımsız eczaneler tanımlayıp tek programda farklı eczanelerde farklı hesaplar takip edebilmeniz sağlandı.
Ve bunlar gibi anlatılamayacak nice teknik özellikler...
Gördükleriniz
Programın form görüntüleri değiştirildi ve kullanıcılar tarafından istenildiği şekilde değiştirilebilmesi sağlandı.
Programa çok gelişmiş arama, filtreleme ve gruplama fonksiyonları eklendi.Bu sayede ileri düzeyde incelemeler yapabilmeniz sağlandı.
Geliştirilmiş kar zarar analizi modülleri eklendi.Böylece eczacının karını, işletme giderlerini ve karlılığını takibi ön plana çıkartıldı.Örneğin bir ürünü alırken ne kadar kar ettiğiniz görebildiğiniz gibi iki tarih arasındaki genel kar zarar durumunuzu da görebilirsiniz.
Tek Düzen Hesap Planı entegre edildi. Tek düzen muhasebe sisteminde "Sürekli Envanter" yöntemi ile stokların durumu takip edilmekte ve netice raporlara yansıtılmaktadır.Bu yapılırken "Ortalama Maliyet" yöntemi esas alınmakta, tercihe göre "FİFO" veya "LİFO" yöntemleri de ayrıca kullanılabilmektedir.Böylece ödeyeceğiniz vergiler (veya vergi ödeme dönemleri tatsız sürprizler yaşamanız engellendi) sürpriz olmaktan çıkarıldı.
Kullanıcı yetkilendirmeleri her işlem için tanımlandı.Böylece her kullanıcının sizin izin verdiğiniz düzeyde PcPharma'ı kullanması sağlandı.Örneğin eczanenizin kar zarar durumunu izin vermediğiniz kullanıcıların görmesi engellendi.
PcPharma da çoklu para birimi desteği sağlandı.Böylece her yapılan işlemin farklı para birimleri bazında da takibi sağlandı. Örneğin eczanenizin iki tarih arasındaki cirosunun ne kadar olduğunu döviz cinsinde de görebilirisiniz.
Depolar bazında ve cari kartlar bazında farklı ikinci para birimi seçilebilmekte ve bu para birimleri ile ilgili hesap takibi yapılabilmektedir. Örneğin bir müşterinizin hesabını ikinci para birimi olarak USD üzerinden takip ederken başka bir müşterinizin hesabını EURO üzerinden takip edebilirsiniz.
Kredi Kartı veya döviz bazında tahsilat yapılabilmekte, bu tahsilatlara istenildiği kadar vade girilebilmektedir.
Sipariş hazırlamada eczacının belirlediği en az stok adetleri baz alınabildiği gibi ürün satış hareketleri (Aylara ve yıllara göre) baz alınabilmektedir. Bununla beraber nöbetlerin ürün satış hareketleri üzerindeki etkisi de istenirse göz önüne alınabilir veya devre dışı bırakılabilir veya tamamen nöbete özel sipariş hazırlana bilir.
Yazar kasa entegrasyonu mevcuttur. (Sharp ERA495 T) Barkod okuyucu takılabilen diğer markalara ait modeller de desteklenmektedir.
Tasarlanabilir raporlama yapısı (Eczacının istediği rapor tasarımını ek olarak yapabilme imkanı mevcuttur.)
Bütün yazdırılabilir alanlarda ön izleme mevcuttur ve raporlar XLS veya HTML formatında kaydedilebilmektedir.
Detaylı çek ve senet takip modülü mevcuttur.Böylece müşterilerden gelen veya sizin verdiğiniz çek ve senetlerinizi PcPharma üzerinden takip edebilirsiniz.
Hedef Ecza Grubu ile entegre çalışan Online Fiyat, Online Yeni ürünlerin takibi işlemleri geliştirildi ve Online Itriyat Fiyatı, Online Fatura Transferi ve Online Sipariş de eklendi.
Emailet programı geliştirildi ve entegre edildi.Böylece eczacıların eczacılarla anlık ileti alıp vermeleri, dosya transfer edebilmeleri, mail göndermeleri, sağlandı.
PcPharma Hakkında Daha fazla bilgi Almak istiyorum.
Geri Dön

Ana Sayfa | İletişim & Ulaşım | Online Sipariş
Download | İnsan Kaynakları | Site Haritası


Her Hakkı saklıdır.
Site için tavsiye edilen çözünürlük 800x600.