PcPharma ++
Alış & Satış
PcPharma'da bütün satış işlemleri tek pencereden başka bir pencereye ihtiyaç duyulmadan bir arada yapılabilmektedir.Bu sayede farklı satış şekilleri için farklı formlar açmaktan kaynaklanan karmaşa ortadan kaldırılmıştır.

Sipariş
PcPharma'da dört farklı şekilde sipariş hazırlaya bilirsiniz ve hazırladığınız siparişleri isterseniz online sipariş formuna aktarabilirsiniz isterseniz de yazıcıdan sipariş listesi şeklinde çıktı alabilirsiniz.

Stok İşlemleri
PcPharma stok sayımı işlemlerini geliştirerek "stok sayımı düzenleme" özelliğini geliştirmiştir. Bu sayede iki stok sayımı arasındaki farkı PcPharma otomatik olarak hesaplamakta ve kullanıcıya bir liste üzerinde göstermektedir.

Kullanıcı
PcPharma'nın içinde gelişmiş bir yetkilendirme seviyesi vardır.Bu sayede farklı farklı kullanıcılar tanımlanabilir ve her tanımlanan kullanıcıya farklı yetkiler verilebilir.

Kasa Raporu
PcPharma'da kasa raporu ile isterseniz anlık olarak veya isterseniz tarih aralığı girerek geçmişe yönelik kasa hareketleriniz görüntüleyebilirisiniz .
PcPharma yapılan işlemler sonucunda oluşan kasa hareketlerini kendisi otomatik olarak kaydeder.Tanımlanan para birimi sayısına göre her para birimi hesabını ayrı ayrı kasalarda tutar.Örneğin TL, USD ve Euro cinsinden üç farklı para birimi ile çalışıyorsanız PcPharma bu üç farklı para birimi içinde üç farklı kasa tutar.

Nakit Akışı Planı
Nakit akışı tablosu eczanenin ileriye yönelik fatura edilmiş alacaklarının toplamı ile evraklı borçlarının toplamını listeler ve borçlar ile alacaklar arasındaki farkı çıkartır.Bu sayede eczanenin ileriye yönelik mali durumu analiz edilmiş olur ve alacaklar ile borçlar arasındaki denge görülür.

Netvarlık Analizi
PcPharma'da Net Varlık Analizinde, eczanenin bulunduğu tarih itibari ile aktifleri (rafındaki malı dahil bütün alacakları) ve pasifleri (evraklı evraksız bütün borçları) hesaplanır ve aktifler ve pasifler arasındaki fark görüntülenir.Bu hesaplama eczanenin kar mı etmiş yoksa zararda mı kümülatif hesaplamasını yapar.Ayrıca farklı tarihlerde yapılan net varlık hesaplamaları arasındaki farkı karşılaştırır.Bu sayede iki tarih arasındaki net varlık durumuda incelenmiş olur.

Borç Alacak Listesi
PcPharma'da Borç Alacak Listesinde eczanenin evraklı (kurumlara fatura edilmiş reçeteler veya vade girilmiş veresiyeler, kredi kartı tahsilatları gb.) ve evraksız (kurumlara fatura edilmemiş veya kişilerden alınmamış ancak cari hesaplara girilmiş alacaklar) bütün alacakları ile, evraklı ve evraksız bütün borçlarını, borç alacak dengesini ve aradaki farkı görebilirsiniz.

Çek Senet Takibi
PcPharma'ya detaylı çek ve senet takibi eklenmiştir. Böylece müşterilerden gelen veya sizin verdiğiniz çek ve senetlerinizi PcPharma üzerinden takip edebilirsiniz.

Çoklu Para
PcPharma da çoklu para birimi desteği sağlandı.Böylece PcPharma'nın içinde istenilen hesabın istenilen para biriminden takip edilebilmesi sağlandı.

İkinci Para Birimi
Depolar bazında ve cari kartlar bazında farklı ikinci para birimi seçilebilmekte ve bu para birimleri ile ilgili hesap takibi yapılabilmektedir.

TDHP Entegrasyon
Tek Düzen Hesap Planı entegre edildi. Tek düzen muhasebe sisteminde "Sürekli Envanter" yöntemi ile stokların durumu takip edilmekte ve netice raporlara yansıtılmaktadır.

Online İşlemler
PcPharma, eczacılar tarafından yapılması zor ve karmaşık olan, bununla beraber de yapılması şart olan işleri online hale getirerek otomatikleştirmiş ve eczacılara olan yükünü ortadan kaldırmıştır.Online işlemlerin eczacılara getirdiği ilave hiçbir yük yoktur.Rutin işlerinde kullandıkları internet bağlantıları PcPharma'daki online işlemleri çalıştırmak için yeterlidir.

Ema Update
EMA Bilgisayarın ürünlerini kullananların ortak kullanabileceği bir otomatik güncelleme programıdır. Bu program EMA' ya ait bütün programların hem versiyon güncellemelerini hem de updatelerini otomatik olarak yapar.

Emailet
Emailet iki farklı kullanım amacı için yazılmış bir, anlık iletişim programıdır.Kullanım amaçlarından ilki lisanslı PcPharma kullanıcılarının İnternet üzerinden EMA'dan anlık destek almalarını sağlamaktır.
Geri Dön

Ana Sayfa | İletişim & Ulaşım | Online Sipariş
Download | İnsan Kaynakları | Site Haritası


Her Hakkı saklıdır.
Site için tavsiye edilen çözünürlük 800x600.