PcPharma ++
İşlemAçıklama
PcPharma stok sayımı işlemlerini geliştirerek "stok sayımı düzenleme" özelliğini geliştirmiştir. Bu sayede iki stok sayımı arasındaki farkı PcPharma otomatik olarak hesaplamakta ve kullanıcıya bir liste üzerinde göstermektedir.Ayrıca yeni eklenen bu özellik ile stok takibi yapan eczanelerin belli dönemlerde yaptıkları fiili stok sayımları ile bilgisayarlarında takip ettikleri stokları arasındaki farkları zahmetsizce tespit edebilmeleri sağlanmıştır.
Stok Sayımı Stok düzenlemesi yapılacak ürünlerin isimleri girilerek veya barkodları okutularak yapılır.(Kullanıcı isterse Ürün Arama Parametreleri Alanında bulunan bilgilerden de arama yaparak stok sayımı yapabilir.)Ürünler girildikten sonra ilgili ürün seçili iken "Enter" tuşuna basarak veya formun üzerinde bulunan "Stok Düzenle" tuşu kullanılarak seçili ürünün stok bilgileri ve ürüne ait miad bilgisi, fiyat bilgisi ve barkod bilgileri gibi çeşitli bilgilerinin düzenlemesi yapılır.Şayet girilen ürün tanımlı değilse aynı form üzerinde bulunan "Ekle" tuşu kullanılarak ürünün tanımlaması da yapılabilir.Form üzerinde bulunan "Düzelt" tuşu ile tanımlı ürünün bütün bilgileri değiştirilebilir veya "Sil" tuşu kullanılarak ürün kalıcı olarak siline bilir.Bütün bu işlemler için ayrıca ürünler formunun açılmasına gerek yoktur. Formun üzerinde bulunan açıklama alanına, yaptığınız stok sayımını daha sonraki dönemlerde hatırlayabilmeniz için bir açıklama girebilirisiniz.Böylece yapılan stok sayımı o açıklama adı altında kaydedilir.Şayet bu alana bir açıklama girilmezse PcPharma otomatik olarak "Stok Sayım Değişikliği" adı altında kayıt yapar.
Stok Bilgileri Sıfırlama Fiili stok sayımı işlemine başlamadan önce önceki döneme ait stok adetlerinin sıfırlaması için kullanılır.İstenirse stok adetleri ile birlikte veya bağımsız olarak ürünlerin miad bilgileri ve en az ürün adetleri de sıfırlanabilir.
Stok Düzenleme
ECZANE İÇİ STOK HAREKETLERİ Raftan Stoğa Eczanenin rafında bulunan ürün eczanenin stok alanına taşınırsa bu özellik kullanılır.İstenilen ürünün adı girilir veya barkod okutulur, arkasında kaç adet ürünün hareket ettiği bilgisi yazılır.Yazma işleminden sonra PcPharma otomatik olarak stok hareketini kaydeder ve hareket sonucundaki raf stok adetlerini gösterir.
Stoktan Rafa Eczanenin stok alanında bulunan ürün eczanenin rafına taşınırsa bu özellik kullanılır. İstenilen ürünün adı girilir veya barkod okutulur, arkasında kaç adet ürünün hareket ettiği bilgisi yazılır.Yazma işleminden sonra PcPharma otomatik olarak stok hareketini kaydeder ve hareket sonucundaki stok raf adetlerini gösterir.
Geri Dön

Ana Sayfa | İletişim & Ulaşım | Online Sipariş
Download | İnsan Kaynakları | Site Haritası


Her Hakkı saklıdır.
Site için tavsiye edilen çözünürlük 800x600.